" href="http://misiak.blox.pl/rss2/23.html?34841"/>
| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
O autorze
Zakładki:
.:: MENU
.:: Wiara, religia
.:: Aukcje Allegro
Allegro - Program Partnerski
Allegro: /></a></div>
           </div>
                   <div class='TytulFolderaZakladek'>.:: Buttony</div>
    <div class='PoziomDrzewa'>
                  <div class='ZakladkaEtykieta'><a href=Po przyjacielsku ;)
Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!></a></div>
                   <div class='ZakladkaEtykieta'><a href=Różancowe Karty
.:: Dodali mnie do siebie :) Stopniowo uzupełnię
.:: Internetowe kamery
.:: Książki religijne, dewocjonalia
.:: Moje stronki
.:: Moje ulubione:
.:: Możesz pomóc, jeśli chcesz:
.:: Stronki zaprzyjaźnione:
Statystyki www


Czekam na meile:
drozdmaciej@tlen.pl
Non omnis moriar, to, co we mnie niezniszczalne - teraz staję twarzą w twarz z Tym, który jest! Jan Paweł II
Kategorie: Wszystkie |
RSS
niedziela, 12 marca 2006
Zaproszenie

Witajcie,

Pragnę Was zaprosić na stronę www.scenapolska.nl

Jest to strona kulturalna. Zobaczcie sami. Powiem tylko, że spałem u Zosi na pielgrzymce, ale to długa historia!!!

20:32, macdrozd
Link Komentarze (1) »
środa, 08 marca 2006
Do Kobiet

Witajcie miłe Panie,

Dla Was wszystkich, szczególnie dla tych, które znam, składam na Wasze ręce bukiet wirtualnych tulipanów.

Przy tej okazji składam Wam również najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i radości oraz z chłopem przyjemności. Rymuje się :) Życzę pożytku z Waszych mężczyzn i abyście zawsze dostawały piękne kwiaty, tak piękne jak Wy jesteście. Buziaczki dla Pięknych Kobiet... Bo brzydkich nie ma. :)

20:47, macdrozd
Link Komentarze (5) »
Do "Innowiercy"

Witaj,

Dopiero dzisiaj zauważyłem Twój komentarz we wpisie poniżej. (Wszystkich odsyłam niżej). To ciekawe pytania i generalnie fundamentalne... Nie martw się - nie usunę wpisu! Chętnie jednak odpiszę na nie... Postaram się odpowiedzieć szybko jak tylko będzie to możliwe, lae nie dziś, ponieważ niebawem mamy już silentium i muszę być w swoim pokoju...

Chętnie nawiąże z Tobą kontakt, napisz do mnie na meila drozdmaciej@tlen.pl 

Pozdrawiam i proszę o modlitwę! :)

20:31, macdrozd
Link Komentarze (1) »
środa, 08 lutego 2006
Potrzebna modlitwa

Witajcie,

Potrzebna modlitwa o zdrowie dla:

- mamy Łukasza

- Krzysztofa

- Zofii

- Agatki

- Janiny

- ks. Andrzeja Tymczyja

- ks. Grzegorza Chojnackiego

Z góry dziękuję wszystkim za włączenie się w modlitwę! Z Bogiem! <><

14:02, macdrozd
Link Komentarze (4) »
środa, 25 stycznia 2006
Do Justynki

Justyno, ten artykulik pochodzi ze strony www.gloria24.pl i generalnie powinnaś mieć ich zgodę, ale pewnie możesz użyć tekstu i zaznaczyć, że pochodzie z serwisu Gloria24.pl

Do wszystkich

Proszę was o modlitwę. Zaczyuna się sesja, więc sami wiecie... :)

14:00, macdrozd
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 stycznia 2006
Śpieczmy się kochać ludzi...

Tak, kochajmy ludzi, bo w końcu przyjdzie chwila, w której będziemy musieli pożegnać się z bliskim czy kochanym człowiekiem... Właśnie takim był ks. Jan Twardowski. Poniżej zamieszczam notkę o Nim, którą znalazłem na serwisie Gloria24.pl.


18 stycznia w wieku 90 lat odszedł od nas jeden z najwybitniejszych poetów polskich, ks. Jan Twardowski. Jego poezja uczyła nas prostoty, pokory, poczucia humoru i wrażliwości na drugiego człowieka. Przekonywał nas, by spieszyć się kochać ludzi, by "z biedronka pójść na spacer", a przed śmiercią powiedział do przyjaciół, że Pan Bóg jest uśmiechnięty – i znowu przekonał wielu, że Stwórca nie jest groźnym Sędziom tego świata. Sam lubił poezję Józefa Czechowicza, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza i Annę Kamieńską , z którą bardzo się przyjaźnił i dla której napisał wiersz „Spieszmy się kochać ludzi”.


krótka biografia

Urodził się 1 czerwca 1915 roku w Warszawie. Jego działalność pisarska rozpoczęła się już w warszawskim gimnazjum, gdzie redagował pismo "Kuźnia Młodych" w latach 1933 – 1935. W 1937 r. rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył je dopiero po wojnie w 1947 roku pracą magisterską „Godzina myśli. Juliusza Słowackiego” pisaną pod kierunkiem prof. Wacława Borowego. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. 4 lipca 1948 r. w Warszawie po ukończeniu Seminarium Duchownego w przyjął święcenia kapłańskie. Zaraz po święceniach został wikarym w parafii w Żbikowie koło Pruszkowa. Od 1959 r. był rektorem domu ss. Wizytek w Warszawie. Gdzie mieszkał prawie do ostatnich dni.

krótka bibliografia

Pierwszy tom wierszy "Powrót Andersena" wydał w 1937 r. w nakładzie 30 egzemplarzy. Największą sławę przyniosły mu zbiory wierszy pt.: „Nie przyszedłem pana nawracać. Wiersze 1937 — 1985” (1986, WAM) „Niebieskie okulary” ( 2000, Znak). W roku 2000 ukazał się „Elementarz ks. Twardowskiego dla najmłodszego, średniaka i starszego” (WL). W 2002 r. ukazała się antologia wierszy ks. Jana Twardowskiego nakładem wydawnictwa M. W 2004 r. zbiór „Zaufałem drodze. Wiersze zebrane 1932-2004” (Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza we współpracy z Domem Wydawniczym Bellona) oraz „Stale być blisko. Pamięć o ludziach” ( WL) W 2005 r. ukazał się tom poetycko-prozatorski "Budzić nadzieję. Abecadło dziewięćdziesięciolatka" (Bellona).

Tekst podaję za serwisem Gloria24.pl (link do tekstu, stan na 20 stycznia http://gloria24.pl/c_index.php?akcja=pokaz_newsa&iNewsId=103 )

14:03, macdrozd
Link Komentarze (2) »
niedziela, 15 stycznia 2006
Witam!

Witam

Już niebawem pojawi się mój artykulik w obronie życia. Takie swego rodzaju przemyślenia.... No a u mnie dobrze...

Pozdrawiam i proszę o modlitwę...

16:23, macdrozd
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 grudnia 2005
Do siego roku!

Witajcie,

Miałem częściej pisać - nie dało rady... Jutro koniec 2005 roku, z tego powodu pragnę Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia... Oby nowy rok był lepszy, aby przyniósł wszystkim nadzieję, wiarę i oczywiście wielką prawdziwą miłość. Życzę Wam dużo zdrówka i radości, szczęścia w życiu prywatnym i zawodowym. W końcu życzę wielu łask Bożych i błogosławieństwa od Tego, który nas umiłował!!!

Jeszcze jutro postaram się napisać coś z domku! Życzę, abyście jutro bawili się tak świetnie jak on

 No i buziaczki gorące noworoczne ode mnie

 

P.S. A to niżej to zdjęcie, a na nim moi bracia klerycy z roku! :)

18:05, macdrozd
Link Komentarze (2) »
piątek, 16 grudnia 2005
Wpisz się na listę

Witajcie,

Zapraszam was do wpisania się na moją listę urodzinowo-imieninową. Zapraszam: kliknij i wpisz się!

http://www.100lat.pl/?a=yT9TH7wkbmnsE3Rh

13:52, macdrozd
Link Komentarze (3) »
sobota, 03 grudnia 2005
450 ml mniej, czyli kilka słów "co u mnie"

Witajcie ponownie po tak długiej przerwie! Nie pisałem, bo nie było kiedy. Generalnie, kiedy przychodzę do pracowni, to albo wszystkie kompy są zajęte, albo wpadam tylko zerknąć na pocztę... Oczywiście tłumaczę wszystkim wiernym czytającym, że nie zaniedbuję bloga, po prostu życie kleryckie to raczej rutyna. Dlatego też piszę żadziej, ale bardziej w formie rozmyślań, refleksji. Dziś za to, troszkę w formie skrótu informacji o tym, co u mnie... A mianowicie od 29 października (bo wtedy zamieściłem ostatnią notkę), wiele się wydarzyło. 11 listopada obchodziliśmy odpust w Paradyżu - św. Marcina z Tours. Przyjechali rodzice. Także 11 listopada wyjeżdzaliśmy do Łagowa na tzw. mitting psychologiczny. Piątek, sobota i trochę niedzieli pod okiem psychologa. Zajęcia miały na celu poznać lepiej siebie, no i oczywiście grupę. Nie poznałem siebie lepiej... Bo chyba znam siebie dobrze! :) Tak oczywiście jedzonko szykowały nam dwie wspaniałe kobiety - panie Maria i Renata. Sympatycznie było się z nimi znowu spotkać, uściskać, porozmawiać... Niestety w niedzielę trzeba było się pożegnać... W czwartek 24 listopada byliśmy na pogrzebie Zofii Dajczak - mamy naszego Księdza Biskupa Edwarda... "Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie! A światłość wiekuista niechaj jej świeci! Amen." Dzień później byłem w Międzyrzeczu. Mieliśmy czwartek wyjazdowy, który w tym miesiący był w piątek. Tam fryzjer, sklepy i powrót do seminaryjnej normalnośći... Sobota, niedziela jak zwykle. We wtorek byłem znów w Międzyrzeczu w szpitalu na badaniu krwi. Bardzo sympatyczna pani mnie kuła! Trafiła w żyłę za pierwszym razem! Jeszcze nie odebrałem wyników... Dziś, czyli w sobotę oddawaliśmy krew. Było nas osiemnastu. Nawet nasz ks. v-ce rektor oddał krew. I tutaj mała myśl. Brawo dla Niego. Bo nie tylko gada, ale też robi! Oczywiście rozumiem, jeżeli ktoś z jakiś powodów krwi oddać nie może!... Wzięli 450 ml... Nie czuję różnicy. Mogli brać więcej, tylko że nie można. Postanowiłem oddawać krew regularnie, czyli co osiem tygodni. Fakt, że może nie będzie to super regularnie, ale będę się starał. Wiem, że ta krew może komuś pomóc. Może kiedyś czyjaś krew uratuje moje życie! I tu apel do wszystkich zdrowych. Kochani - oddawajcie krew jeżeli możecie! Bo to was nic nie kosztuje. Braku się nie odczuwa, a pomaga się innym!!! Jutro imieniny mojej Mamy! Rodzice przyjeżdzają, bo jest z nimi spotkanie. Super! Kończę i pozdrawiam. Obiecuję się poprawić i pisać częściej!!! Buziaki dla znajomych! :*

15:34, macdrozd
Link Komentarze (5) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15