" href="http://misiak.blox.pl/rss2/23.html?34841"/>
| < Kwiecień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
O autorze
Zakładki:
.:: MENU
.:: Wiara, religia
.:: Aukcje Allegro
Allegro - Program Partnerski
Allegro: /></a></div>
           </div>
                   <div class='TytulFolderaZakladek'>.:: Buttony</div>
    <div class='PoziomDrzewa'>
                  <div class='ZakladkaEtykieta'><a href=Po przyjacielsku ;)
Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!></a></div>
                   <div class='ZakladkaEtykieta'><a href=Różancowe Karty
.:: Dodali mnie do siebie :) Stopniowo uzupełnię
.:: Internetowe kamery
.:: Książki religijne, dewocjonalia
.:: Moje stronki
.:: Moje ulubione:
.:: Możesz pomóc, jeśli chcesz:
.:: Stronki zaprzyjaźnione:
Statystyki www


Czekam na meile:
drozdmaciej@tlen.pl
Non omnis moriar, to, co we mnie niezniszczalne - teraz staję twarzą w twarz z Tym, który jest! Jan Paweł II
Kategorie: Wszystkie |
RSS
wtorek, 19 września 2006
Kurs Filip

Witajcie,

Dziś słów kilka o Kursie Filip - pierwszym kursie ewangelizacyjnym, który polecam wszystkim, którzy pragną zbliżyć się do Boga i odnowić swoją wiarę. Poniższy tekst pochodzi ze strony Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym - www.odnowa.org. Zapraszam również na oficjalną stronę Odnowy!


Kurs Filip jest jedną z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II do Nowej Ewangelizacji. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które uważają to za bujdę. Mogą nań jechać zarówno ci, którzy widzą bezsens, zniewolenie i grzech w swoim życiu, jak i ci, którzy tego nie dostrzegają. Jego celem jest doprowadzenie do spotkania z kochającym Bogiem oraz do decyzji oddania swego życia Chrystusowi jako Panu, a w konsekwencji do przyjęcia mocy Ducha Świętego i przemiany swego życia.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób powyżej 16 roku życia, również dla tych, które są daleko od Kościoła, nie mają obycia z modlitwą, nie należą do żadnej wspólnoty.

Kurs Filip skierowany jest również do tych osób, które:
- chcą odnowić swoją relację z Jezusem, choć kiedyś już uczestniczyły w REO (Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy),
- nie mają możliwości, ze względu na miejsce i terminy, by pojechać na REO, a pragną i są gotowe, by swe życie Panu Bogu powierzyć.

14:25, macdrozd
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 września 2006
Nowe linki

Witajcie,

Podaję trzy nowe adresy warte uwagi!

www.swe.pl - Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne

www.chemin-neuf.pl - Wspólnota Chemin Neuf (Nowa Droga), ekumeniczna
www.fitnessduchowy.pl - Fitness Duchowy - jak gimnastykować duszę? - o rekolekcjach

16:28, macdrozd
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 września 2006
Krótki wpis
Wpisuję się, abyście wiedzieli, że żyję!
19:43, macdrozd
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 sierpnia 2006
Tak tylko...
Witam Moją stronę odwiedziło dotychczas 63.450 osób. Dziękuję i zapraszam ponownie. Przypominam. Już w piątek pierwszy koncert Z Festiwalu "Muzyka w Raju".
20:43, macdrozd
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 14 sierpnia 2006
Muzyka w Raju

Witajcie,

Rozpocząłem dziś grupę w seminarium! Dwa tygodnie pracy. Od 18 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Muzyki Dawnej "Muzyka w Raju". Więcej o festiwalu na stronie www.muzykawraju.pl Zapraszam

19:58, macdrozd
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 lipca 2006
Praktyki

Witajcie,

Kochani, jestem właśnie w czasie praktyk po pierwszym roku formacji w seminarium. Moje praktyki odbywają się w Zielonej Górze, mieście często uważanym za wrogie dla nas, gorzowiaków. ALe tak nie jest! Wiadomo dziwni też się zdarzają.

MIeszkam wraz z kl. Damianem na plebanii parafii św. Jadwigi, parafii konkatedralnej. Tutaj pomagamy we Mszy św. na tyle na ile możemy. Praktyki zaś mam w Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw, które znajduje się przy ul. Zyty, na terenie szpitala wojewódzkiego. Sami pewnie możecie się domyśleć jak jest w hospicjum. Ludzie ciężko chorzy. Niektórzy tylko leżą, zdani są na innych. Niektórzy jeszcze chodzą, potrafią coś zrobić koło siebie. Nie jest łatwo... Pomagamy tyle na ile możemy i jesteśmy w stanie. Myjemy, sprzątamy, roznosimy jedzenie, karmimy, rozmawiamy, pocieszamy, generalnie wszystko. Nie zawsze jest O.K. Ale jestem wdzięczny Bogu, że mogę tu być. To już tydzień praktyk za nami.

Pozdrawiam was serdecznie i pragnę zaprosić na dwie strony.

Po pierwsze - zapraszam na stronę www.paradisus.pl, na której umieszczam intencje modlitewne. Proszę o włączenie się do akcji...

www.jesli-masz-dobre-serce-zajrzyj-koniecznie.blog.onet.pl/

Sam zobacz i pomóż, jeśli możesz!!

13:40, macdrozd
Link Komentarze (5) »
wtorek, 13 czerwca 2006
Jak Bóg stwarzał Matkę!

Dobry Bóg zdecydował, że stworzy... MATKĘ. Męczył się z tym już od sześciu dni, kiedy pojawił się przed Nim anioł i zapytał:

- To na nią tracisz tak dużo czasu, tak?

Bóg rzekł:

- Owszem, ale czy przeczytałeś dokładnie to zarządzenie? Posłuchaj, ona musi nadawać się do mycia prania, lecz nie może być z plastiku... powinna składać się ze stu osiemdziesięciu części, z których każda musi być wymienialna... żywić się kawą i resztkami jedzenia z poprzedniego dnia... umieć pocałować w taki sposób, by wyleczyć wszystko - od bolącej skaleczonej nogi aż po złamane serce... no i musi mieć do pracy sześć par rąk.

Anioł z niedowierzaniem potrząsnął głową:

- Sześć par?

- Tak! Ale cała trudność nic polega na rękach - rzekł dobry Bóg. - Najbardziej skomplikowane są trzy pary oczu, które musi posiadać mama.

- Tak dużo?

Bóg przytaknął:

-Jedna para, by widzieć wszystko przez zamknięte drzwi, zamiast pytać: "Dzieci, co tam wyprawiacie?". Druga para ma być umieszczona z tyłu głowy, aby mogła widzieć to, czego nie powinna oglądać, ale o czym koniecznie musi wiedzieć. I jeszcze jedna para, żeby po kryjomu przesłać spojrzenie synowi, który wpadł w tarapaty: "Rozumiem to i kocham cię".

- Panie - rzekł anioł, kładąc Boga rękę na ramieniu - połóż się spać. Jutro też jest dzień

- Nie mogę - odparł Bóg - a zresztą już prawie skończyłem. Udało mi się osiągnąć to, że sama zdrowieje, jeśli jest chora, że potrafi przygotować sobotnio-niedzielny obiad na sześć osób z pół kilograma mielonego mięsa oraz jest w stanie utrzymać pod prysznicem dziewięcioletniego chłopca.

Anioł powoli obszedł ze wszystkich stron model matki, przyglądając mu się uważnie, a potem westchnął:

- Jest zbyt delikatna.

- Ale za to jaka odporna! - rzekł z zapałem Pan. - Zupełnie nie masz pojęcia o tym, co potrafi osiągnąć lub wytrzymać taka jedna mama.

- Czy umie myśleć?

- Nie tylko. Potrafi także zrobić najlepszy użytek z szarych komórek oraz dochodzić do kompromisów.

Anioł pokiwał głową, podszedł do modelu matki przesunął palcem po jego policzku.

- Tutaj coś przecieka - stwierdził.

- Nic tutaj nie przecieka - uciął krótko Pan. - To łza.

- A do czego to służy?

- Wyraża radość, smutek, rozczarowanie, ból, samotność i dumę.

- Jesteś genialny! - zawołał anioł.

- Prawdę mówiąc, to nie ja umieściłem tutaj tę łzę - melancholijnie westchnął Bóg.To nie Bóg stworzył łzy!

Dlaczego zatem my mielibyśmy to czynić?

Bruno Ferrero

08:45, macdrozd
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 czerwca 2006
Benedetto!!! Dio te electo!!!

Witajcie,

Tak krzyczeliśmy na spotkaniu z Papieżem na karkowskich błoniach. Tak! Byliśmy tam, kiedy Benedykt XVI kierował do polskiej młodzieży te cudowne słowa. Fakt, podróż była męcząca. Kilka godzin w autokarze, potem zaraz po wyjściu trzeba było dość na Błonia, czyli jakieś ok 1.5h. Ale cóż - warto było. Mamy świetne zdjęcia naszego Papy, kiedy przejeżdzał dwa metry od nas. Prawie dwie godziny staliśmy przy barierkach, aby Go zobaczyć. Udało się! Zamieszczę zdjęcia niebawem, bo na arzie czekam na zgranie ich na płytkę.

W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy świętej, no a po niej do domku. Czas niezapomniany. Jeśli chcecie poczytać o pielgrzymce Benedykta XVI do naszej Ojczyzny, wejdźcie na oficjalną stronę www.b16.pl Tam również znajdziecie teksty przemówień.

Pozdrawiam

16:33, macdrozd
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 maja 2006
Nowa strona

Witajcie,

Zapraszam na nową stronę, która będzie poświęcona modlitwie. Tam będę zamieszczał intencje modlitewne, które do mnie przysyłacie. Chciałbym, aby była to pewna baza modlitewna - pogotowie modlitewne. W tych intencjach będą modlić się klerycy, którzy włączą się do akcji. Także te intencje będą podawane do nowenny, którą odmawiamy w każdą środę o godzinie 19.05.

Proszę was również o włączenie się w tę akcję.

www.paradisus.blox.pl

Intencje modlitewne proszę przesyłać na adres meilowy:

paradisus@tlen.pl

10:43, macdrozd
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 marca 2006
Prośba o pomoc

Witajcie,

Pani Ewa wpisała się do mojej Księgi Gości, prosząc o modlitwę za jej córeczkę Olgę. Dlatego też, ja zapewniam o modlitwie i proszę was wszystkich, Drodzy Czytelnicy Internauci do modlitwy za Olgę. Dodatkowe informacje o Oldze, która cierpi na dziecięce mózgowe porażenie, znajdziecie na stronie internetowej poświęconej dziewczynce:

http://www.suchodolskaolga.prv.pl/

Oto Apel, skierowany do ans wszystkich:

W imieniu Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i naszej córeczki, zwracamy się do ludzi dobrej woli i wielkiego serca o pomoc w jej leczeniu. Koszt dodatkowych rehabilitacji w domu, wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych (gdzie cena dwutygodniowego turnusu wynosi od 3 do 8 tyś. zł.), wizyt u specjalistów, sprzęt oraz pomoce dydaktyczne, które musimy zakupić Oli wiążą się z ogromnymi kosztami. W rodzinie, mamy na utrzymaniu jeszcze dwoje starszych dzieci w wieku 14 i 5 lat, którym też zapewniamy podstawowe potrzeby. Dlatego, każda złotówka wpłacona przez Państwa na konto Oli pomoże jej w szybszym powrocie do zdrowia i samodzielnego życia.

 

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" nr konta 

PKO  BP  XV/O Warszawa 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248

  z dopiskiem "darowizna na leczenie i rehabilitacje Suchodolska Olga" 

PKO BP nie pobiera prowizji za dokonane wpłaty na konta tej fundacji.

14:57, macdrozd
Link Komentarze (3) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15